گرگ بورس

شوقی گفت بهترین کاری که مدیران سازمان سینمایی و خانه سینما می توانند انجام بدهند رها کردن پست هایشان میباشد،بعضی سینماگران با فروش ترشی و پیازداغ روزگار می گذرانند - گرگ بورس

اندیشه: عباس شوقی طراح جلوه های ویژه میدانی در خصوص مشکلات معیشتی و رفاهی سینماگران در آستانه سال نو گفت: ما هیچ امیدی به مدیران سینمایی نداریم چرا که آن ها ثابت کرده اند دغدغه ای برای رفع بحران و معضلات سینماگران ندارند از این رو بهترین کاری که مدیران سازمان سینمایی و خانه سینما می توانند انجام دهند این است که پست های شان را رها کنند و بروند و خیال جماعتی را از نبودن شان راحت کنند!

طراح جلوه های ویژه میدانی فیلم های سینمایی «کاغذ خروس نشان» و «نسکافه داغ داغ» در گفتگو با خبرنگار اندیشه افزود: یک مدیر اگر لیاقت صندلی که رویش نشسته است را داشته باشد باید در وهله اول طرح و برنامه ریزی مناسب انجام دهد. مدیران سینمایی از سال گذشته تاکنون می دانستند که پاندمی کرونا مسأله ای نیست که به سادگی بتوانیم از کنار آن عبور کنیم اما دست روی دست گذاشتند و هیچ تدبیری برای برون رفت از این شرایط اسفبار اندیشه نکردند.

وی ادامه داد: امروزه وضعیت معیشتی سینماگران خیلی بدتر از آن چیزی است که برخی رسانه ها تصور می کنند. این پول هایی که گاهی اوقات توسط صندوق اعتباری هنر و… به هنرمندان اعطا می شد دردی از مشکلات آن ها درمان نمی کند. الآن زمانه ای است که اگر به یک گدا تراول بدهیم آن را به طرفی پرت می کند و در این بحران اقتصادی پرداخت مبالغ ناچیز به سینماگران هنر نیست! مدیران سینمایی موظفند تا پولی حسابی به سینماگران و هنرمندان بدهند تا آن ها هیچ مشکلی در تأمین حداقل های زندگی شان نداشته باشند.

شوقی سپس با بیان اینکه باعث تأسف و شرمساری است که باید عنوان کنم بعضی سینماگران با فروش ترشی و پیازداغ روزگار می گذرانند تصریح کرد: در حالی که برخی هنرمندان پول های میلیاردی به جیب می زنند بخش اعظمی از سینماگران حتی تأمین نان روزانه شان را هم ندارند و این بسیار دردناک است.

این سینماگر متذکر شد: ما با مدیرانی به تمام معنا بی کفایت روبرو هستیم که تنها به فکر منافع شخصی و درآمدهای خودشان هستند. امروزه مرفهان بی دردی در سینما مدیریت می کنند که اصلاً نمی دنند اطرافشان چه خبر است!

بازدید : - بار دسته بندی : ریپورتاژ تاريخ : 5 آگوست 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.